Szülinap, karácsony, nyaralás és egyéb családi videók hevernek VHS kazettán egy eldugott fiók mélyén? Szívesen tárolnád őket kisebb helyen?

Ha ezek a kérdések egyikére is IGEN a válaszod ajánlom, olvasd el a cikkem. Bemutatok néhány megoldás az adatok átmentésére és helytakarékosságra.

Régi VHS kazettán vagy egyéb analóg anyagok digitalizálására a legjobb megoldás egy külső videó digitalizáló készülék. Működésük nagyon egyszerű. Kell egy lejátszó készülék, ami a régi analóg jelet képes lejátszani (lehetőleg a lejátszón legyen kompatibilis kimenet a digitalizálóval). A digitalizáló készüléket összekötjük a számítógépünkkel, és kész is, mehet a régi tartalmak modern tárhelyre történő átalakítása. Meglehetősen nagy a szórás 5 eFt és 37 eFt között mozog egy átlagos felhasználó számára szánt kütyü ára. Természetesen az ár függ a tudástól és a termékhez adott kiegészítő szoftverektől. A digitalizálóhoz csatlakoztatni olyan készüléket tudunk, amely S-Video vagy kompozit kimenetellel rendelkezik.

Nézzünk konkrét helyzetet:

1, VHS kazettát szeretnénk digitalizálni. A VHS kazettát egy arra alkalmas lejátszóba kell helyezni. A lejátszón kompozit kimenet biztosan található, tehát erre rádugjuk a digitalizálót. A digitalizálót összekötjük a számítógéppel (legegyszerűbb módja USB-n keresztül). A kütyühöz adott programot telepítjük, és a tanácsai szerint digitalizáljuk a VHS kazettát.

2, Egy régi kazettás videokamerán található tartalmat szeretnénk digitalizálni. Ennek a legegyszerűbb módja, ha a kamerát összekötjük egy olyan készülékkel, ami a jelet ki tudja vetíteni. Erre a legalkalmasabb (amennyiben kompatibilis) egy VHS kazettát lejátszani tudó készülék (videomagnó). Mivel a kamera össze van kötve a videomagnóval és azon található kompozit kimenet, innentől ugyan az kell elvégezni, mint az 1. lépésben ismertettem.

Amennyiben kreatívak vagyunk, különböző menüket készíthetünk a digitalizált tartalomhoz, ha olyan kütyüt vásárolunk, gyárilag tartalmaz ilyen szoftvert.

Lehetőségünk van a digitalizált tartalmat egyből DVD-re kiírni, bár ezt nem ajánlom. Egy DVD nagyon sérülékeny, a féltett családi videókat érdemes egy külső HDD-n tárolni.

Ár függvényében akár MPEG formátumba is menthetünk. Egy alap kategóriás digitalizáló készülékbe általában avi formátumban lehet menteni (ez több helyet foglal). Felhívom mindenki figyelmét, hogy egy 60 perces kazetta beállítástól függően, több gigabájt tárhelyet igényel.

A digitalizálás folyamata változó időintervallumig tart. Nagyban befolyásolja, hogy a számítógépünk milyen hardveres rendszerrel rendelkezik. Más program futtatása a folyamat közben nem ajánlott (hosszabb lehet a végrehajtás ideje).

Különböző videó szerkesztő programokkal feljavíthatjuk vagy megvághatjuk videóinkat.

Összegzés:

A digitalizálással rengeteg helyet szabadítunk fel a lakásunkban, és az adatok tárolása is biztonságosabb. Olykor fennáll a lehetőség, hogy az eredeti analóg jelet csak rosszabb minőségbe képes átalakítani, ezért minden digitalizált tartalmat érdemes átfutni.

Ez a megoldás egy költséghatékony, praktikus lehetőség a XXI. századra való átálláshoz.

Képek nagyban: http://sdrv.ms/PRneQR

Amennyiben tetszett a cikkem kérlek, oszd meg ismerőseiddel.

Tetszésed kinyilváníthatod egy like-al.


További érdekes cikkek:

Concorde tab 9.7 IPS teszt

Concorde tab 9.7 IPS teszt videók

Felhőszolgáltatások Windows és Android rendszerekhez.

Retrokütyük a XXI. században

Notebook, laptop élettartalom növelő lehetőségek

Androidos készülékre hasznos programok

Milyen Notebookot vegyünk?