Az előző bejegyzésemben ígértem, hogy bemutatom az általam választott mobilklímát, tulajdonságait, fogyasztását, kivezetését és ezenkívül néhány hasznos tanáccsal szolgálok.

Először is meg kell határozni, hogy mekkora légteret szeretnénk lehűteni, és az adott tér egyéb tulajdonságaival együtt el kell dönteni mekkora teljesítményű klímát szeretnénk venni. Az én esetemben egy egész nap napot kapó 72 m3-es régi tégla építésű ház szobájának hűtése volt a cél. Nyáron nagy melegben nem ritka a 30-32 0C sötétítéssel együtt.

A megfelelő klíma kiválasztása nem is olyan egyszerű. Vizsgáltam a hűtőteljesítményt, a hűtési tényezőt meghatározó számot azaz a BTU-t (bár ez utóbbi kiszámolható a teljesítményből), és még fontos szerepet játszott a választásomban az, hogy mekkora légtömeget képes megmozgatni egy óra alatt. A fogyasztás a klíma technológiájából adódóan nem volt releváns számomra, mintahogyan az sem, hogy A+ kategóriás a készülék. Gondoljunk bele, egy klíma lehet takarékos? Valamilyen szempontból persze fontos, de csodát ne várjunk.

Kénytelen vagyok megnevezni a márkát, bár nem szeretném reklámozni, de a cikk szempontjából fontos. A választásom egy Vortex típusú 2.8 KW-os mobilklímára esett. Számomra fontos volt még, hogy maximumon 450 m3/h levegő megmozgatására képes és, hogy távirányítóval irányítható (bár utóbbi esetében kicsit átverve érzem magam). Árát tekintve 70-90e forintért lehet megvásárolni, így az alsó középmezőnyben található.

Nézzük részletesebben a mobilklímát:

Tény: Hűt és mindezt elég gyorsan teszi, na de a többi…