Nem aprózták el a méreteit a Concorde jelenleg kapható legnagyobb táblagépének a T10-nek.  10.1 coll a kijelző mérete és a doboz tartalmaz még egy billentyűzetet amely vezeték nélkül bluetooth-on kommunikál a táblagéppel. Nézzük az általam megszokott külső, belső tesztet előnyöket és hátrányokat bemutatva.

A doboz tartalma

A dobozban megtalálhatjuk már a bevezetőben olvasható készüléket és bluetooth-os billentyűzetet ezeken kívül tartalmaz még egy OTG kábelt, adatkábelt, használati útmutatót, garanciajegyet és hálózati töltőt. A doboz igényesen kialakított és zsúfolásig telepakolt.

Külső

Furcsa egy ekkora táblagépet kézbe venni (266x175x9,7 mm). A hátlapja fém és szálcsiszolt, oldalain sötétebb borítású fedőlap található. A hangszórón és a hátlapi kamerán kívül más nem került a hátuljára. Az előlapon a kijelző körüli fekete keretben található az előlapi kamera a hosszabbik oldalt középen. A nyomógombok a hosszabbik kamerás oldalon találhatóak, be/ki kapcsoló és hangerőszabályzón kívül mást nyomogatnivaló nincs, de többre nincs is szükség. A foglalatok a rövidebbik oldalon találhatóak, szabadon a mikrofon, 3.5 mm Jack és a töltő, egy fedél lenyitása után a microUSB/OTG, HDMI és microSD van. Röviden és tömören nagyon igényesre sikerült a külső, egy prémiummárka érzését kelti.

A 615 gramm tömegű T10 kifejezetten kézbarát. Az oldalai nagyon finoman vannak kidolgozva és lekerekítve, öntésnyomot nem tapasztalni. A mintadarab hátlapjának egyik része nálam mozgott (egy patent nem lehet a helyén), de gondolom ez amiatt lehet, hogy rengetegszer lett már szétszedve a bemutatók miatt. A külsőségek miatt egyáltalán nincs szégyellnivalója a kütyünek.

Hardver

A hardver specifikációját tekintve hasonló a 9.7 IPS PLUS, Novum és Speed készülékekhez. A processzor egy duplamagos RockChip RK 3066 Dual Core 1,6 GHz, MALI 400-MP4 @320MH GPU-val párosítva. 1 GB RAM és 16GB belső memória áll rendelkezésre, utóbbi bővíthető 32 GB-ig microSD kártyával. Vezeték nélküli adatkommunikációra rendelkezésre áll WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth és 3G webstick támogatás. A HDMI 1080p-re képes. Az előlapi kamera 2 MPX a hátlapi 5MPX sajnos ezek nem erősségei a gépnek, rossz fényviszonyok mellett nem lehet velük szép képet csinálni. A hangszóró „sztereo” és egy elég különös kialakítású, oldalt és a hátlap felé is van nyílása, de sajnos ez sem segít azon, hogy halk és elég dobozhangú. Hardveresen elég erős a gépezet, a legújabb játékok és programok is gond nélkül futtatni tudja.

Kijelző:

10,1”-os multi-touch kapacitív kijelző ami 1280 x 800 pixel felbontású és 16:9 képarányú (10 ujj egyidejű érzékelésére képes). Az IPS panel nagyon jó fényerőt kínál, kontrasztos és éles képet biztosít. A látószög tekintetében sincs probléma, bármely oldalról jól belátható. A kézmozdulatokat és érintéseket pontosan érzékeli. Az üvegborítás mérhetetlen módon ujjlenyomat gyűjtő és elég fényes ezért ajánlom hozzá a fólia használatát. Filmezésre tökéletes, de hírolvasásra, szövegszerkesztés/írásra is alkalmas és ebben a méretei nagy segítségre vannak.

Akkumulátor

Az akkumulátor 3.7V-os és 8000 mAh-os nagyteljesítményű, névleges értékei kimagaslóak. A gyár mérései alapján teljes használat mellett kibír 4-5 órát, sajnos az általam megszokott akkutesztet (teljes fényerő + WIFI + állandó filmlejátszás) most nem tudtam megcsinálni, mivel töltési problémába ütköztem. Bár tesztet nem tudtam elvégezni, ennek apropóján gondoltam tesztelem akkor a Concorde supportot és betelefonáltam „névtelenül, mint egy felhasználó” és a következő tájékoztatást kaptam: „Valószínűleg a töltő meghibásodott, mindenféleképpen vigyem be a készüléket és a töltőt a szervizbe, hogy be tudják mérni és így a pontos hibaforrást meg tudják állapítani, mivel garanciális még a készülék ingyenesen cserélik vagy javítják.” A technikai segítségnyújtás a rögtönzött vizsgán átment.

Szoftver

Android 4.1.2. Jelly Bean operációs rendszerrel kapható, de valószínűleg hamarosan frissítés érkezik rá méghozzá nagyot ugorva egyből a 4.3-as verzióra (megjelenés dátuma még nem ismert). Néhány újdonsággal szolgáltak a fejlesztők az eddig megszokotthoz képest, hiszen az alapsávon egy virtuális hangerőszabályzó található és néhány előre telepített játékot is kapunk. Stabil, nem akad, jól kezelhető ezek jellemzik a készülék szoftveres teljesítményét.

Billentyűzet

Az alap tartozékok része az előzetesben már említett bluetooth-os billentyűzet. A kialakítása úgy került megvalósításra, hogy a tab pontosan beleillik, így együtt „stílusosan” hordozható és közben igazán jó megjelenést biztosít (nem utolsó sorban védi a kijelzőt is). A két eszközt összekapcsolni nagyon egyszerű, pár gomb megnyomását követően már használható is. A billentyűzet stabilan tartja a T10-est, az írás igazán egyszerűnek mondható. Hátrányként az angol kiosztást lehet megnevezni, de egy ingyenes applikációval (anysoftkeyboard) az ékezetes karakterek bevitele is könnyen megoldható (mint a régi GSM mobiloknál az SMS írás, adott karakter többszöri megnyomásával gépelhető ékezetes karakter). A billentyűzetben található akkumulátort egy microUSB-s töltővel tölthetjük, folyamatos használat mellett a gyár állítása szerint 6 órát bír ki egy töltéssel. A billentyűzet igényes kialakításáról tanúskodik, hogy körben egy gumiszegély található a tab védelme érdekében. A gépelés kényelmes, a betűk között kellő távolság található.

Teljesítmény (helyettem beszéljenek a tesztprogramok eredményei):

Észrevételek:

A hangerőszabályzó számomra furcsán lett beállítva, hiszen fektetett használatnál pont fordítva lehet szabályozni, mint azt megszokhattuk. Gondolom ez azért van így, mivel állítva használva pont jól van kiosztva, felfelé növel lefelé csökkent, fektetett használatnál meg adott a virtuális hangerőszabályzás (mégis zavarónak érzem a fizikai kiosztást). Egy problémát találtam a T10-en, a fedett foglalatoknál a HDMI és microUSB együttes használata nem megoldható, mivel nem férnek el egymás mellett. A fedél kialakítása is érdekes, hasznos hiszen a foglalatok egy részét védi a portól, de a vékony műanyag összekötő, ami arra szolgál, hogy ne hagyjuk el a fedelet nem tűnik túlzottan strapabírónak. A WIFI jelevő képességével nincs probléma, átlagosnak mondható.

Összegzés

Elnyerte a tetszésem a kütyü, hardver terén nem mutatott újat, viszont a kijelző mérete és a billentyűzet együttesen nagyot dobott az összhatáson. A megjelenése, a tartó kialakítása szintén igényes, egy üzletember sem szégyenkezhet, ha egy tárgyaláson ezzel a készülékkel érkezik meg. A 65.000 Ft-os vételár ígéretes, főleg a tartozékok tudatában. Ebben a kompozícióban egy netbookot/notebookot egyszerűen helyettesíteni tud. Rövidebb e-mailezés, böngészés, szövegíráshoz remekül megfelel. Egy nehéz laptop hordozása helyett jó alternatívát kínál a Concorde T10-es, hiszen a nagy kijelző az erős hardveres és szoftveres környezet miatt alap munkafolyamatok elvégezhetőek rajta. Ajánlom mindenkinek aki egy olcsó erős nagykijelzős táblagép vásárlását tervezi.


Tesztvideó:


További képek (nagyban): http://sdrv.ms/18rzrGX

Remélem sikerült bemutatnom a készülék pozitív és negatív tulajdonságait, ha valamit kihagytam, esetleg kérdésed maradt tedd fel kommentben vagy írj e-mailt!

Amennyiben tetszett a cikkem kérlek, oszd meg ismerőseiddel.

Tetszésed kinyilváníthatod egy like-al.


További érdekes cikkek:

Meglestük a Concorde tab SLIM tabletet

A WIN8 valódi arca – bemutató -

A „kis” kedvenc azaz a Concorde tab Rokee tesztje

A legkisebb okos tesztje (Alcatel S’Pop 4030X)

Mobilklíma pro és kontra

Klíma ismertető

Az okostelefon mizéria

Alcatel OT-995 hosszútávú teszt

Samsung WB150F teszt kompakt fényképezőgép

Notebook, laptop karbantartás

Notebook modernizációja

Concorde tab Novum teszt