A korábban már felületesen bemutatott Concorde tab SLIM tabletet (ITT olvasható) a gyártó a részemre egy rövid teszt idejére biztosított egy tesztkészüléket. Az előzőekben kimaradt részeket ezért most vizsgálni tudtam aminek eredményét megosztom veletek. A száraz specifikációkat már bemutattam, most nézzük napi használat során mit nyújtott a készülék.

A 310 gramm tömegű SLIM vékony kialakítása hosszabb használatkor mutatja csak meg a pozitív hatását. Dizájn szempontjából is fontos az elegáns kinézet, de viszonylag szubjektív kinek mi tetszik. Egy könyv olvasásánál vagy az interneten böngészésnél a kényelem elengedhetetlen szempontja a tömeg, ugyanis egy nehéz tablet egykezes tartása nem nyújt komfort érzetet. Szerencsére jelen esetben egy könnyű készülékről van szó, aminek a hosszanti oldalán vékony míg rövidebbik oldalán vastag keret kialakítás a fektetett használatot segíti elő, optimális megfogási pontokat nyújt a készülék. A lekerekített ívek is a minőségi érzést fokozzák, a gombok elegánsak és apró termetük ellenére jól használhatóak. A doboz a készülékhez méretezett, tehát kicsi, keskeny, formás, olyan mintha egy nagyobb könyv lenne.

A csatlakozók kialakítása jó, megfelelő távolságra vannak egymástól és szerencsére egy oldalon találhatóak. A hangszórónak két kivezetése van, de sajnos minősége és elhelyezkedése nem a legjobb. Fektetett használatnál óhatatlanul letakarjuk az egyik (vagy mindkét) nyílást és ezzel csökkentjük a hangerőt. Sajnos utóbbi lefedés nélkül sem egy erőgép, a mélyhangokat nem igazán kezeli és a hangerőt sem találtam megfelelőnek. Szerencsére utóbbit egy jó fülessel könnyen kompenzálhatjuk.

A kijelző rendkívül szép, kontrasztos, kifejezetten kényelmes a 4:3-as képarány és az 1024 x 768 pixel felbontás (7.85”, IPS). Kiválóan érzékel, nincs félrenyomás vagy beviteli hiba, több ujj egyidejű használatánál sem akad meg. A fényerő erős ez nem vitás, de napsütötte helyen a kijelző túlzottan „csillog”, egy matt fóliát ajánlok hozzá.

A négymagos processzor és a 2 GB RAM brutális teljesítményt nyújt. A játékok nem akadnak a böngészés gyors és kiegyensúlyozott. Hardveres tekintetben nincs szégyellnivalója, talán azzal a fránya háttértárral lehettek volna bőkezűbbek a fejlesztők a 8 GB-ból a rendszeren túl 5.4 GB felhasználható (de persze bővíthető microSD kártyával), mondjuk a nagyobb tárhely esetében a megnövekedett költségek rontaná el a SLIM egyik erősségét azaz az árát. A WIFI erős, nem szaggat, nem dobálja a jelet összegezve jól sikerült. A microUSB töltéstől kicsit féltem (legalábbis a feltöltési idő miatt), de kellemeset csalódtam, egy teljesen lemerült tabot körülbelül 4 óra alatt 100%-ra feltölt. Az OTG funkció hasznos, egy táblagépnél szerintem elengedhetetlen, sajnos még mindig nem tartom ideálisnak azt, hogy tölteni és az OTG-t használni egyszerre nem tudjuk. Meglepő, de teljes terhelés mellett is „csak” langyos a hátlapja, a sokszor tapasztalható felforrósodás szerencsére itt nem jelentkezik.

Az előző bemutatóban nagy kérdés maradt az akkumulátor üzemideje. A 4000 mAh akku névértéke szerint erős, de persze száraz gyári adatokon kívül teszteltem. Az általam megszokott akkutesztet (azaz teljes fényerő + WIFI + Youtube folyamatos filmlejátszás) elvégezve 3 óra 51 perc után merült le teljesen. Az adatok egy viszonylag nagy fogyasztás melletti üzemidőt mutatnak, egy átlagos felhasználással lényegesen tovább bírja a kütyü. Ezen a ponton meg kell említeni a microUSB töltési lehetőséget, hiszen ennek a megoldásnak nagy előnye, hogy sokkal több alternatíva van a készülék töltésére (akár egy hordozható töltővel).

Multi-window részről eddig nem esett szó. A Samsungból ismerhetjük ezt a lehetőséget, több ablakot használhatunk egyszerre megjelenítve. A Conrode egyedüliként hozta be ezt a technológiát mióta a Rockchip júliusban megjelentette. Böngészhetünk és akár közben Word-be jegyzetelhetünk úgy, hogy nem kell kilépni egyik programból sem, viszont optimális használatára rájönni időt igényel. Hasznos funkció, viszont egy általános segítségnyújtást a gyártónak érdemes lett volna mellékelnie, mivel a használatához nem árt tudni milyen funkciókkal bír.

Android 4.2.2-es rendszerrel kapható jelenleg, de már írtam róla, hogy hamarosan 4.3-as frissítést kap. A rendszer jó, nem akad, szépen zökkenőmentesen lehet használni.

A kamerákat „értékelni” mindig nehéz feladat, ugyanis szubjektív kinek mi tetszik, mi felel meg. Egy tabletet nem fogunk vakáción családi képek megörökítésére használni (szerintem). Nekem nem nagyok azt elvárásaim ezen a téren. A videochat-re az előlapi kamera átlagos, nem rossz, de nem is kiváló a hátlapi kamerát is hasonlóan értékelem.

Teljesítmény (tesztprogramok):

Tesztvideó:


Összegezve:

A tényekkel nem lehet vitatkozni, egy erőgépet alkotott a gyártó formás külsővel párosítva. Használható, szerethető, könnyű talán ezek jellemzik a legjobban. Formavilága teljes újítás, a vaskos készülékek közül kitűnik a SLIM. Az 50.000 Ft körüli vételár egy jó ár/érték arányú géppé teszi a tabot, ajánlom mindenkinek aki hasonló specifikációval keres gépet (játékra és munkára egyaránt). A tesztekben látható, hogy lényegesen drágább készülékeket (prémium) győz le tudásban és árban, tehát érdemes megfontolni melyiket válasszuk. Méretei és a 3G-s webstick támogatás miatt egy hosszabb úton is megfelelően ki tudja szolgálni az igényeinket, legyen szó olvasásról, e-mailezésről, böngészésről vagy játékról.

Köszönöm a ConCorde Elektronik Kft.-nek, hogy biztosította a készüléket egy rövid tesztre!

További képek: http://sdrv.ms/1adYn9P

Remélem sikerült bemutatnom a készülék minden tulajdonságát. Amennyiben kérdésed maradt írd meg e-mailben vagy tedd fel kommentben.

Amennyiben tetszett a cikkem kérlek, oszd meg ismerőseiddel.

Tetszésed kinyilváníthatod egy like-al.


További érdekes cikkek:

Concorde tab T10 tablet tesztje (videóteszttel)

Meglestük a Concorde tab SLIM tabletet

A WIN8 valódi arca – bemutató -

A „kis” kedvenc azaz a Concorde tab Rokee tesztje

A legkisebb okos tesztje (Alcatel S’Pop 4030X)

Mobilklíma pro és kontra

Klíma ismertető

Az okostelefon mizéria